Kupní smlouva

Než prodáte svoji nemovitost, ať dům či byt, stojí to dost času.

 

Nakonec najdete kupce, který akceptuje vaši cenu, a jste konečně před cílem. Čeká Vás již jen úředně ověřený podpis na kupní smlouvě - ta je nejdůležitějším dokumentemNechte ji před podpisem zkontrolovat právníkem, odborníkem na převody nemovitostí. Je důležité mít jistotu, že kupní smlouva bude obsahovat všechno nezbytné. Jinak hrozí například vrácení smlouvy pro její chyby z katastru nemovitostí a prodloužení celé transakce i o několik měsíců.

 

 

Ideální je, když spolupracujete s realitní kanceláří, která zaručí kvalitu kupní smlouvy svým právním oddělením. Nicméně i tak lze doporučit kontrolu další nezávislou osobou.

 

Údaje jednou podepsané jen tak nezměníte!!!

 

Kupní cena a předání nemovitosti

Kupní cena se většinou vyplácí z tzv. úschovy. Ve smlouvě je proto třeba stanovit přesný termín, do kdy bude kupní cena složena do úschovy a kdy a za jakých podmínek bude vyplacena prodávajícímu. Právě tak jasně je třeba ujednat ve smlouvě termín a způsob předání nemovitosti a případné sankce za prodlení.

 

Poplatky a pokuty jsou součástí kvalitní smlouvy

Kupní smlouva, vyhotovená odborníkem, nezapomene uvést, kdo bude platit správní poplatek za podání návrhu na vklad vlastnického práva do katastru nemovitostí. A také stanoví finanční sankce za nedodržení povinností uvedených v kupní smlouvě. Sankce by měly být vyvážené pro obě strany.

 

Prodejem nemovitosti získáváte finanční prostředky na Vaše další životní plány. Proto snaha ušetřit náklady za odborné sestavení či posouzení kupní smlouvy se Vám ve finále může prodražit. Svěřte tedy raději tento důležitý dokument do rukou odborníků.

 

 

Informace pocházejí z webu realitymorava.cz

 

 

Pokud potřebujete právní či jinou realitní pomoc, neváhejte se na nás obrátit :)

info@dreamhousereality.cz nebo +420 222 948 258