Hypoteční sazby nezadržitelně padají

Hypotéky zlevňují. A zlevňovat budou i nadále. V srpnu své sazby snížila Moneta, Česká spořitelna, Wuestenrot, mBank a v závěru měsíce i Hypoteční banka a ČSOB. Průměrná nabídková sazba během srpna klesla z 2,78 % na 2,67 %.

V září pokles sazeb pokračuje
2. 9. 2019 se rozhodla pro výrazné snížení sazeb Komerční banka a s podzimními Hypodny přišla Raiffeisenbank, která nabízí klientům za uzavření hypoték bonus 5000 Kč a tuto akci navíc doplnila snížením sazeb o 0,2 p.b. A víme i o dalším významném poskytovali hypoték, který oznámí snížení sazeb již zítra.

Proč sazby klesají?
Prostor pro pokles sazeb vznikl razantním poklesem ceny zdrojů, čímž se bankám otevřel prostor pro masivní snižování sazeb. Cena zdrojů během jednoho a půl měsíce klesla o 0,2 (3Y) až 0,5 p.b. (10Y). Paradoxem dříve nevídaným je, že 10leté peníze jsou aktuálně o půl procentního bodu levnější než 3leté. Aktuální cena zdrojů odpovídá zhruba cenové hladině v létě 2017, kdy byly hypotéky s LTV do 80 % nabízeny se sazbou okolo 2,1 %.


Jak se budou hypoteční sazby vyvíjet dál
"S ohledem na vývoj ceny peněz a obecný trend poklesu sazeb na západních trzích očekáváme, že pokles sazeb bude pokračovat i během září a hypoteční sazby se postupně dostanou až ke 2 procentům a očekáváme, že se brzy objeví nabídky od 1.99 %", říká Libor Ostatek, ředitel společnosti Golem Finance, která se specializuje na poradenství v oblasti financování bydlení.

 

 

 

Informace pocházejí z webu realitymorava.cz

 

Máte více dotazů ohledně hypotéky na míru přímo pro Vás?

My Vám s ní rádi pomůžeme.

 

Náš hypoteční specialista je tu pro Vás:

Ing. Filip Votoček
Tel.: +420 725 569 019, email: uvery@dreamhousereality.cz