Hypotéky stále zlevňují

Průměrná úroková sazba hypoték zhruba dva roky, od konce roku 2016, kdy dosáhla hodnoty 1,77%, prakticky jen rostla. Za několik posledních let dosáhla podle údajů ukazatele Fincentrum Hypoindex nejvyšší hodnoty počátkem letošního roku, kdy se dostala na 3%.

Vzhledem k tomu, že mnohé banky, některé i několikrát, úrokové sazby během uplynulých měsíců snižovaly, klesala i průměrná sazba. V květnu se dostala na hodnotu 2,8%. Oproti lednu je tak nižší o 20 bazických bodů.

 

Levnější hypotéky zvyšují zájem

Levnější hypotéky tak přilákaly do bank i větší počet zájemců o úvěry na bydlení. V květnu lidé uzavřeli celkem 6977 hypotečních smluv, o 582 více než o měsíc dříve.

O více než 1,3 miliardy korun byly květnu vyšší i objemy. Lidé si sjednali hypotéky celkem za 15,927 miliardy korun.

„Objem sjednaných úvěrů poprvé v letošním roce překonal 15 miliard korun, což by ještě loni znamenalo velmi špatný měsíc, avšak letos se zatím jedná o rekordní objem,“ doplnil Josef Rajdl, hlavní analytik společnosti Fincentrum.

V meziročním srovnání však letošní květen za tím loňským pokulhává. V květnu 2018 bylo sjednáno celkem 7819 hypotečních úvěrů v celkovém objemu 16,757 miliard korun.

 

 

Informace pocházejí z webu novinky.cz

 

Také uvažujete o hypotéce? Jsme tu pro Vás!

Kontaktujte našeho finančního poradce a úvěrového specialistu:

Ing. Filip Votoček
, mobil +420 725 569 019, email: uvery@dreamhousereality.cz